1 IV 2022 – Nasz kościół – kościołem stacyjnym

W piątek 1 kwietnia 2022 r. nasz kościół był w diecezji bydgoskiej kościołem stacyjnym. Od wczesnych godzin porannych trwali na modlitwie wierni i pielgrzymi, adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W południe po modlitwie Anioł Pański odmawialiśmy część bolesną różańca świętego, a o godz. 15.00 zgromadziliśmy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Były również drogi Krzyżowe dla dorosłych oraz dzieci. Cały dzień był wypełniony również modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, do czego szczególnie skłaniała obecność w tym dniu relikwii bł. bp. Michała Kozala.

Wieczornej Mszy św. przewodniczył biskup Krzysztof Włodarczyk. Ponieważ był to również pierwszy piątek miesiąca, ks. biskup nawiązał do tego faktu, stwierdzając w swojej homilii, że „Serce Jezusa objawia nam zamysł Boga wobec każdego z nas. Ukazuje najgłębsze tajniki tego, kim jesteśmy. Serce Jezusa nie jest symbolem uczucia, czy chwilowych emocji, które mogą być zmienne. Serce Jezusa to świadectwo Jego konkretnej postawy. Postawy Boga, który troszczy się o człowieka. Postawy Ojca, który kocha swoje dzieci miłością miłosierną i wierną”.

Jak podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk, dzisiejszy świat potrzebuje ludzi o wielkim sercu. – Gdzie możemy się uczyć takiej postawy? – pytał. – Naszym mistrzem jest Jezus. Posiadać wielkie serce, oznacza mieć duchową więź z Bogiem, okazywać konkretne gesty miłości i miłosierdzia, względem drugiego człowieka – dodał.

Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie drogi krzyżowej prowadzonej przez Kręgi Domowego Kościoła trwała jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tego dnia w naszej parafii oraz skorzystali z darów jakich Bóg hojnie udzielał wszystkim wiernym i pielgrzymom.