Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 I 2023 

  1. Wraz z Maryją Bożą Rodzicielką rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok Pański 2023. W szczególny sposób modlimy się o pokój dla świecie, o pokój dla Ukrainy. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30.
  2. W poniedziałek, 2 stycznia, rozpoczynamy kolędę. Plan kolędy został wywieszony w gablocie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od godz. 13.30.
  3. Przypominamy, że w związku z kolędą w dni powszednie od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek przed południem.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 14.00. Następnie Msza św. o godz. 15.00.
  5. W piątek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Tego dnia będziemy modlić się za misjonarzy i zbierać ofiary na cele misyjne. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Zgodnie z tradycją w uroczystość Trzech Króli poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  7. Biskup zaprasza na Bydgoski Orszak Trzech Króli, w piątek 6 stycznia. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w bazylice św. Wincentego a Paulo. Następnie ok. godz. 13.00 kolorowy orszak wyruszy i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę w łączności z Mszą św. poranną.
  9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, szczególnie w okresie świątecznym. Za tydzień składka inwestycyjna.
  10. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Elżbieta CHEŁMIŃSKA, lat 76,
+ Ewa KOKOSZYŃSKA, lat 55,
+ Franciszka MATEJA, lat 92 – pogrzeb prawdopodobnie w najbliższy czwartek.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz