Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą – 1 IX 2019

 1. 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Wielu naszych Rodaków poległo w obronie Ojczyzny, wielu także oddało życie za Chrystusa, np. patron naszej diecezji, bł. biskup Michał Kozal. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tego trudnego czasu.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prośmy o potrzebne błogosławieństwo na ten czas dla dzieci, młodzieży, także dla wszystkich pracowników oświaty. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych.
 3. Trwają Dni Modlitw przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej Diecezji. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej. Członkowie Żywego Różańca są zaproszeni na wspólną modlitwę w środę, 4 września, o godz. 18:00 do bydgoskiej Katedry.
 4. Odpust NMP Matki Pięknej MiłościPatronki naszej diecezji – przypada w najbliższa niedzielę, 8 września, w liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę, 7 września, w katedrze podczas Mszy Świętej nastąpi konsekracja Ołtarza i poświęcenie odrestaurowanego prezbiterium. Początek modlitwy o godz. 18:00. Szczegóły na okolicznościowym plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w czwartek od godz. 17:00. Spowiedź święta dla dzieci w piątek o godziny 17.00. Starszych zapraszamy do spowiedzi już w czwartek lub w piątek od godz. 17.30.
 6. Od września powracamy do comiesięcznej posługi sakramentalnej u chorych. Ksiądz wikariusz będzie odwiedzać chorych, których dotychczas odwiedzał, w pierwsze piątki miesiąca, natomiast chorych dotychczas odwiedzanych przez Księdza Proboszcza w drugie piątki miesiąca.
 7. Od przyszłego tygodnia biuro parafialne będzie czynne znowu w normalnym trybie: w poniedziałki 11:00 – 12:00 i 16:00 – 17:00 oraz w czwartki 16:00 – 17:00.
 8. Uczniów klas VII i VIII oraz I szkół średnich wraz z Rodzicami zapraszam na spotkanie organizacyjne ws. przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek 13 września na godz. 19:00 w kościele.
 9. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholi parafialnej zapraszamy w przyszłą niedzielę, 9 września, na godz. 9.45 do salki katechetycznej.
 10. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trwające prace budowlane. W przyszłą niedzielę składka remontowo-inwestycyjna.
 11. Zapraszamy do obejrzenia wartościowego filmu pt.: „Tajemnica Ojca Pio”. Film to niezwykła opowieść o świętym ojcu Pio z Pietrelciny, wyjątkowym kapłanie, mistyku i stygmatyku. W filmie można zobaczyć autentyczne nagrania i usłyszeć głos świętego zakonnika. Seans specjalnie dla parafii w poniedziałek, 9 września, o godz. 19.00 w kinie Helios. Cena biletu to 12 zł.
 12. W związku z dłuższą nieobecnością Ks. Proboszcza, nie będziemy w stanie podjąć posługi w konfesjonale w czasie niedzielnej Mszy św. Spowiedź będzie odbywać się 15 minut przed każdą Mszą św. oraz, tak jak dotąd, pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie. Prosimy w miarę możliwości korzystać z okazji do spowiedzi właśnie w dni powszednie.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jan MAŁECKI, lat. 71,
+ Genowefa TWARDOWSKA lat. 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!