Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 1 V 2022 

 1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną, która we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca XIV Tydzień Biblijny pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Rozpoczął się maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej o godzinie 17.30.
 3. W poniedziałek, 2 maja, biuro parafialne nie będzie czynne. Za utrudnienia przepraszamy!
 4. We wtorek, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. Msze św. tego dnia według porządku niedzielnego, a nabożeństwo majowe o godzinie 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00.
 6. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 17.00. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o powołania!
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach z sakramentami świętymi.
 8. Sakramentu bierzmowania ks. biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli naszej młodzieży w czwartek 26 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie kandydatów oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 15 maja, o godz. 19.00 w kościele.
 9. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III odbędzie w czwartek, 5 maja, o godz. 18.30 w kościele, czyli pół godziny wcześniej niż zaplanowano.
 10. Dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 15 maja, na Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź święta i próba odbędzie się w piątek, 13 maja, o godz. 16.30 w kościele.
 11. Za trzy tygodnie, w niedzielę 22 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich.
 12. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Kontynuujemy zbiórkę za pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. W tym tygodniu przygotowaliśmy 26 paczek (razem od początku akcji – 67 paczek). Bardzo za wszystkie ofiary, za dary oraz dziękujemy Parafianom, którzy w to dzieło się włączyli poświęcając swój czas. Osoby chętne do pomocy mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  + Halina BOBROWSKA, lat 73.

  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz