Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2020 

 1. Dzisiaj, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, w której wspominamy wszystkich zbawionych, którzy doświadczają już radości przebywania w niebie. W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym.
 2. W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30 oraz 18.00.
 3. Biuro parafialne nie będzie czynne w poniedziałek czyli w Dzień Zaduszny!
 4. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. W zakrystii lub biurze parafialnym można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
 5. Nasi bliscy zmarli, o których pamiętamy w tych dniach w sposób szczególny, czekają na naszą modlitwę. Specjalnym darem jest odpust zupełny za zmarłych. W tym roku, za racji pandemii, przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można dla nich wyprosić łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami, czyli przyjmując Komunię św. i odmawiając dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Istotnym warunkiem uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować w tych dniach tylko za zmarłych, jest brak przywiązania do grzechu.
 6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w pierwszy czwartek o godz. 17.00.
 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 9. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.
 10. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę w łączności z Mszą św. poranną.
 11. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się on-line o godz. 19.00. Link do połączenia znajduje się na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Bierzmowanie 2021”.
 12. Młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę, 8 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie na katechezę.
 13. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Za tydzień składka inwestycyjno-remontowa.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Danuta NADOLSKA, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz