Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 1 XII 2019

  1. Decyzją księdza biskupa Jana Tyrawy Wojciech Janusiewicz, który pomagał w naszej parafii w minionym miesiącu, został mianowany proboszczem w Jaktorowie. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w nowej parafii.
  2. Do pomocy duszpasterskiej w naszej Parafii z dniem 1 grudnia br. ks. Biskup skierował Andrzeja Bartkowskiego, który przed laty odbywał w naszej parafii praktykę pastoralną, jeszcze jako kleryk naszego Seminarium. Serdecznie go witamy i życzymy wielu łask Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski (2019/2020), który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Jest to zaproszenie do głębszego i bardziej świadomego przeżywania Eucharystii, która jest szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia. Rozpoczynamy także okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
  4. Na Msze św. roratnie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. We wtorki i czwartki roraty o godz. 7.30.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 17.00. W pierwszy piątek spowiedź św. od godz. 17.00.
  6. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 13 grudnia oraz w sobotę 14 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym tych osób, które chciałyby przyjąć sakramenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  7. Ruszyła 26. edycja Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. W zakrystii po Mszy św. można nabywać świece wigilijne: małe po 5 zł, duże po 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
  8. Również są już dostępne pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
  9. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.