Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 10 I 2021 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd i tę świąteczna atmosferę aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz VIII zapraszamy na katechezę dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
  3. Kolęda z powodu trwającej pandemii nie może się odbyć w tradycyjnej formie. W tym roku pragniemy zaprosić Was, drodzy Parafianie, na spotkanie w naszym kościele. Każdego dnia będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych domów i rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji zaproszonych danego dnia Parafian. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu, zaniesiecie to błogosławieństwo do Waszych domów. Kolędy, w tej odmienionej formie, rozpoczniemy w poniedziałek 18 stycznia. Plan spotkań kolędowych znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  4. Przypominamy, że w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
  5. W środę, 13 stycznia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 14.00
  6. W tym roku odbędzie się już trzynasta edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”, który odbędzie się tym razem, ze względu na panującą pandemię COVID, w formie online. Premierowa emisja programu nastąpi w przyszłą niedzielę, 17 stycznia, o godz. 17.00 na kanale YouTube oraz na Facebooku Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym koncercie.
  7. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!
  8. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Regina KACZMAREK, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz