Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę zwykłą – 10 II 2019

 1. Zakończyliśmy czas kolędy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom, za otwartość, życzliwość, wszystkie cenne uwagi, a także za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 2. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Chorego. Za wszystkich chorych, cierpiących i osoby starsze będziemy modlić się szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00, podczas której udzielimy sakramentu chorych wszystkim, którzy tego potrzebują.
 3. W środę, 13 lutego, nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 4. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą w swoim domu i powierzyć jej wszystkie sprawy swojego życia. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 5. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE!
 6. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XXIV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w dniach od 15 do 17 lutego br. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
 7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii, którą organizujemy we wrześniu br. prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 400 złotych na konto Biura do 15 lutego. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej.
 8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!
 9. W przychodni BART–MED prze ul. Kijowskiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w piątek 22 lutego. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Werner ZGÓRSKI, lat. 74,
+ Urszula KULESZA, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz