Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 10 III 2019

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Remigiusz ZMUDA – z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, potocznie nazywanego paulinami. Rekolekcje potrwają do środy włącznie i mają być dla nas pomocą, by dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu.
 2. Program rekolekcji jest następujący. Dzisiaj nauka ogólna podczas wszystkich Mszy św. oraz nauka pasyjna w czasie gorzkich żali o godz. 17.00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki podczas Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 18.00. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego miłosierdzia oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do skorzystania z tego daru rekolekcji. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 3. W naszej parafii trwają również katechezy ewangelizacyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych i młodzież. W tym tygodniu dwie najważniejsze katechezy stanowiące serce chrześcijańskiego orędzia! Katechezy są głoszone w kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
 4. W środę, 13 marca, nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 5. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
 6. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej oraz parafia św. Józefa w Bydgoszczy zapraszają na trzydniowe spotkania związane z duchowością św. Józefa. Spotkania 17-19 marca o godz. 18.00 w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy.
 8. Serdecznie dziękujemy za wsparcie hospicjów prowadzonych przez naszą diecezję. Na ten cel w Środę Popielcową zebraliśmy 6 158 zł. Bóg zapłać za otwartość serca i hojność!
 9. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać! Jak widać trwają prace przy budowie bocznych ołtarzach.
 10. Rodziców kandydatów do klasy zerowej i pierwszej szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące nauki w Katolickiej Szkole Podstawowej w najbliższy poniedziałek 11 marca na godz. 17.00 do auli szkoły przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy.
 11. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE!
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz