Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 10 VI 2018 

 1. Ks. Bogusław Kühn obchodzi w tym roku Jubileusz 55-lecia kapłaństwa. Na Mszę św. dziękczynną zaprasza dzisiaj o godz. 13.00. Natomiast ks. Antoni Jucewicz, pochodzący z nasze parafii będzie obchodził swój Jubileusz 25-lecia kapłaństwa w przeszłą niedzielę, 17 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 13.00. Już teraz zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj, 10 czerwca, odbędzie się BYDGOSKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, na który serdecznie zaprasza ks. biskup Jan Tyrawa. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, a zakończy się na placu przy bazylice św. Wincentego a Paulo, gdzie przewidziany jest piknik rodzinny.
 3. W środę, 13 maja, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 4. Uczniowie klas II gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku, mają spotkanie w czwartek, 14 czerwca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Barnabę Apostoła
 • we wtorek bł. męczenników – ks. Franciszka Dachterę i ks. Antoniego Świadka,
 • w środę – św. Antoniego z Padwy
 • w czwartek – bł. Bpa Michała Kozala – Patrona Diecezji
 1. Rozpoczął się nabór kandydatów do kapłaństwa do naszego Seminarium Duchownego, który potrwa do 13 września. Kandydaci zgłaszający się do Seminarium winni przedstawić prócz świadectwa maturalnego, metryki chrztu i bierzmowania, także własnoręcznie napisany życiorys i prośbę zaadresowaną do Biskupa ordynariusza oraz dwie opinie – Proboszcza parafii zamieszkania i katechety uczącego w ostatniej klasie. Informacja o pozostałych dokumentach jest podana na stronie internetowej Seminarium.
 2. Parafia pw. Przemieniania Pańskiego na Opławcu zaprasza na Rodzinny Festyn Parafialny w sobotę 16 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 3. W minioną niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 645 zł. Serdecznie dziękujemy!
 4. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane indywidualnie. Pod koniec czerwca minie rok od rozpoczęcia prac budowlanych przy nowobudowanej wieży.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wojciech BARSKI, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz