Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 10 X 2021 

  1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszy św. możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w środę, 13 października, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
  4. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 9.45.
  5. Spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi” odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Chętne dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy, rodziców oczekujących w tym czasie na dzieci zapraszamy na kawę i herbatę.
  6. W naszej parafii rozpoczynamy katechezy ewangelizacyjne, które będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnego i pełnego miłości działania Boga w historii naszego życia.
  7. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel na tacę. Obecnie spłacamy należności za wykonane w ostatnim roku prace: elewacja wieży z piaskowca, nowe drzwi wejściowe i wewnętrzne wraz z remontem kruchty, renowacja witraży oraz mozaika MB Ostrobramskiej nad głównym wejściem. W najbliższym czasie musimy też wymienić organy. Bóg zapłać za otwartość i hojność serca, które są wyrazem troski o naszą świątynie parafialną.
  9. W przyszłą niedzielę pragniemy zorganizować zbiórkę do puszek na pomoc dla 3-letniej Nelly Jaroch – naszej małej parafianki, która cierpi na chorobę genetyczna – Zespół Retta. Jest to tzw. „choroba milczących aniołów”, która dotyka przede wszystkim dziewczynki. Choroba bardzo ciężka i wymagająca nieustannej rehabilitacji. Zbiórka na rehabilitację jest również prowadzona na portalu „SIĘ POMAGA”.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Juliusz ĆWIKLIŃSKI, lat 62,
+ Tomasz BARTKOWIAK, lat 53 – termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski|
Proboszcz