Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11 III 2018

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, jest nazywana w tradycji Kościoła niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku oczekując zbliżających się Świąt Paschalnych.
 2. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 3. W naszej parafii trwają katechezy dla każdego, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby zatroszczyć się o swoją wiarę i dobrze wykorzystać czas Wielkiego Postu.
 4. W wtorek 13 marca przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka, Matki Różańcowe zapraszają tego dnia na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św., odbędzie w środę, 14 marca, o godz. 19.00.
 6. Młodzież z klas VII szkoły podstawowej oraz z klas I i II gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią przed-świąteczną w czwartek 15 marca na godz. 16.00.
 7. Bardzo prosimy, aby zgłaszać osoby chore i starsze, które chciałyby przystąpić do Sakramentów świętych w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 16 marca (ks. Proboszcz) oraz w sobotę 24 marca (ks. Adam).
 8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na budowę wieży, te składane na tacę, indywidualnie oraz wpłacane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka MAKULATURY na MISJE.
 10. Zapraszamy na Bydgoską Drogę Krzyżową ulicami miasta w sobotę 17 marca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30 przed katedrą bydgoską, a zakończy w kościele Świętej Trójcy.
 11. W Roku Św. Józefa w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP 19 marca zapraszamy na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w intencji małżonków, a zwłaszcza jubilatów, dekanatu Bydgoszcz VI. Msza św. zostanie odprawiona w kościele św. Józefa, przy ul. Toruńskiej o godz.18.00.
 12. W poniedziałek, 12 marca, biuro parafialne będzie nieczynne w godzinach przedpo-łudniowych, z powodu pogrzebu. Zapraszamy do biura od godz. 16.00.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Krystyna WOJDA, lat 79,
+ Jerzy EIDTNER, lat 79 – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu na Bielawkach o godz. 11.00,
+ Melania KARCZEWSKA, lat 90 – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu na Bielawkach o godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz