Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 11 IX 2022 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele polskim XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14,6). Niech będzie to okazja do modlitwy za dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli oraz wszystkich wychowawców.
 2. W poniedziałek przypada rocznica wyniesienia na ołtarze błogosławionych Matki Elżbiety Czackiej oraz prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dziękując Bogu za ten dar pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości oraz że nasza parafia posiada relikwie błogosławionego Prymasa Tysiąclecia!
 3. W środę, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego,  z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) będziemy obchodzić Dzień Modlitw za Ukrainę. W naszym kościele zapraszamy tego dnia na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Ufamy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.
 4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w kościele w środę 21 września o godz. 19.00.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w czwartek 22 września o godz. 19.00.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc z klasy VII i VIII oraz ze szkoły średniej odbędzie się w czwartek, 6 października, o godz. 19.00. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców!
 7. W marcu rozpoczęliśmy przygotowania do zamówienia nowej monstrancji dla naszej parafii. Wiele osób włączyło się w to dzieło przez ofiarę i tulejki wotywne, które wraz z osobistym aktem oddania i prośbami zostaną umieszczone w podstawie monstrancji. Osoby, które nie oddały jeszcze tulejek prosimy, aby uczyniły to w tym miesiącu. Jeśli są jeszcze osoby chętne do włączenia się w to dzieło ufundowania nowej monstrancji, to jest jeszcze okazja. Prace nad monstrancją już zbliżają się do końca.
 8. Pragniemy w naszej parafii organizować jednostki Skautów Europy. Stowarzyszenie Skautów Europy to ruch wychowawczy łączący ideę skautingu katolickiego z tradycją polskiego harcerstwa. Propozycja skierowana jest do chłopców i dziewcząt od 8. roku życia. W przyszłą niedzielę 18 września, o godz. 12.00 odbędzie się pierwsza zbiórka Skautów Europy przy naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.
 9. Po wakacjach wznawiamy spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi”. Chętne dzieci zapraszamy na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 10. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Zapowiadana zbiórka w ramach akcji „Makulatura na Misje” odbędzie się w dniach 29 IX – 2 X.
 12. W tym tygodniu w liturgii przypada m.in.:
 • w środę – święto podwyższenia Krzyża Świętego,
 • w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz