Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 11 VIII 2018 

 1. We wtorek, 13 sierpnia, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 2. W czwartek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyrażamy Bogu wdzięczność za wielkie dary, które stały się naszym udziałem za przyczyną Niepokalanej. Dziękujemy za tegoroczne płody ziemi, a także za dar „Cudu nad Wisłą”, który przed laty uratował naszą Ojczyznę i Europę przed komunizmem. Tego dnia w naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na Mszę świętą do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary i przypomnieniem o Jego dobroci i opiece nad nami.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
 • w środę – św. Maksymiliana Marię Kolbego,
 • w sobotę – św. Jacka.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele remontowo-budowlane w naszej parafii.
 2. W środę, 14 sierpnia, wyruszy XXX Pielgrzymka Maksymiliańska. Zbiórka pielgrzymów w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim o godz. 15.30, wymarsz o godz. 15.50. Po Mszy św. odpustowej w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze (o godz. 18.00) pielgrzymi są zaproszeni na poczęstunek.
 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych, takich jak pogrzeby, wezwanie do chorego, prosimy przychodzić do Księdza Gościa po Mszy świętej wieczornej.
 4. W przychodni BART–MED przy ul. Kijowskiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w piątek 23 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 5. Wyjeżdżającym w tych dniach na letni urlop życzymy bezpiecznego i spokojnego odpoczynku. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, pamiętajmy o cennym darze niedzielnej Eucharystii. Przekazujemy również słowo pozdrowienia wszystkim tym, którzy w tym czasie goszczą u swoich bliskich w naszej parafii.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.