Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 11 X 2020 

 1. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszy św. możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w kościele w poniedziałek, 12 października, o godz. 19.00.
 4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza we wtorek, 13 października, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 5. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w sali katechetycznej. W najbliższym tygodniu gromadzą się przede wszystkim uczniowie klasy I szkoły ponadpodstawowej oraz wszyscy chętni.
 6. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 9.45.
 7. Spotkania ministrantów oraz kandydatów na ministrantów odbywają się w salce katechetycznej w soboty o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!
 8. W poniedziałek, 19 października br., zapraszamy nas spotkanie z S. Krystyną Włodarską ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, która współpracowała bł. Ks. Jerzym Popiełuszką przez ostatnie dwa lata przed jego męczeńską śmiercią. Początek spotkania po nabożeństwie różańcowym o godz. 19.00 w kościele.
 9. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00.
 10. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel na tacę. Bóg zapłać za otwartość i hojność serca.
 11. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza w poniedziałek, 19 października br., na Mszę św. o godz. 18:00 do kaplicy w kościele MB Fatimskiej przy ul. Ogrody 18.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Stefan KĘDZIERSKI, lat 85,
+ Krystyna MŁYŃSKA, lat 88,
+ Stefan WINIARSKI, lat 88, – Msza św. w naszym kościele w poniedziałek o godz. 10.00 a następnie pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 11.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz