Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 12 I 2020 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd i tę świąteczna atmosferę aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Trwa kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.
  3. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!
  6. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 18.00. Po Mszy św. udamy się do Domu Polskiego, gdzie zostanie wygłoszony wykład prof. Remigiusza Pośpiecha „Muzyka jako nośnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki”. Całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych i kolęd – Chóru „Akolada”, będącym muzyczną ilustracją bogatej historii naszego miasta.
  7. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Łucja KOLANOWSKA, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.