Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 12 IX 2021 

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce raduje się wyniesieniem do grona błogosławionych Matki Elżbiety Czackiej oraz prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dziękując Bogu za ten dar pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj kościele polskim XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Niech będzie to okazja do modlitwy za dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli oraz wszystkich wychowawców, aby potrafili młodemu pokoleniu przekazać ewangeliczne wartości.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w kościele w środę 15 września o godz. 19.00.
 4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w kościele w środę 22 września o godz. 19.00.
 5. Uczniów klas VII, którzy w tym roku rozpoczynają trzyletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w poniedziałek, 13 września, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne.
 6. Po wakacjach wznawiamy spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi”. Chętne dzieci zapraszamy na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, ale także na inne cele. W zeszłą niedzielę na pomoc dla Afgańczyków zebraliśmy 2 194 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami naszego miasta w niedzielę 19 września 2021 r. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią przejdzie w trzech grupach. Pierwsza grupa wyruszy ze Starego Rynku o godz. 14.00, druga grupa z ul. Przyrzecze a trzecia grupa z ul. Grodzkiej, sprzed Seminarium. Wszystkie grupy przejdą do Bazyliki św. Wincentego á Paulo. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice.
 9. W tym tygodniu w liturgii przypada m.in.:
 • we wtorek – święto podwyższenia Krzyża Świętego,
 • w środę – wspomnienie NMP Bolesnej,
 • w czwartek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników,
 • w sobotę – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Helena POLEWSKA, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz