Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 12 V 2019 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Chciejmy w tych dniach szczególnie włączyć się w tę modlitwę Kościoła, świadomi zmieniających się czasów i pilnej potrzeby nowej ewangelizacji.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godzinie 17.30.
 3. Przeżywamy dzisiaj także rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców naszą życzliwością i gorącą modlitwą.
 4. Za tydzień, 19 maja, o godzinie 10.15 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 20 dzieci. Informujemy, że miejsca siedzące będą zarezerwowane dla dzieci i ich bliskich.
 5. W poniedziałek, 13 lutego, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
 6. Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka w niedziele okresu wielkanocnego będzie trwała ewangelizacja na placach wielu miast świata, także w Bydgoszczy. Między innymi na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej i Mostowej przy bydgoskich spichrzach. Początek zawsze o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
 7. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na potrzeby remontowe naszej parafii. Bóg zapłać!
 8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii, którą organizujemy we wrześniu br. prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 350 złotych na konto Biura do dnia 15 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • we wtorek – św. Macieja Apostoła,
 • w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika oraz patrona Polski
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz