Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 12 XI 2017 

  1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą troskę wyraziliśmy w minioną niedzielę zbierając ofiary na Kościół w Kazachstanie, a także wspierając co miesiąc jedną z rodzin w Aleppo, w ramach akcji Rodzina Rodzinie. Pamiętajmy też o nich w naszych modlitwach.
  2. Ks. Józef Siwiński, który w minioną niedzielę głosił Nam Słowo Boże i kwestował na budowę kościoła w Aktau, bardzo dziękuje z wszystkie ofiary złożone na ten cel. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji ks. Józefa, który obecnie znajduje się w szpitalu po poważnej operacji trepanacji czaszki.
  3. W czwartek, 16 listopada, przypada wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej. Msze św. tego dnia o godz. 7.30, 9.00 oraz suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Roman – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego na Opławcu. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień.
  4. W poniedziałek, 13 września, Matki Różańcowe zapraszają na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
  5. Organizujemy pielgrzymkę do słonecznej Grecji – śladami św. Pawła w dniach od 28 czerwca do 6 lipca 2018 r. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt do 27 listopada.
  6. Młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprasza we wtorek, 14 listopada, na Dzień Seniora do budynku szkoły przy ul. Kijowskiej 7, w godzinach od 10.00 do 15.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
  7. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę a także te przekazywane indywidualnie i na konto. Jak widać nasza wieża powoli rośnie i z tygodnia na tydzień możemy obserwować postęp trwających prac. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tego naszego wspólnego dzieła!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz