Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 13 I 2019 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd i tę świąteczna atmosferę aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Rozpoczęliśmy ferie. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku.
  3. W tym roku odbędzie się już jedenasta edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Dlatego też w przyszłą niedzielę, 20 stycznia, w naszej Parafii podczas Mszy św. o godz. 10.30 zaśpiewa Chór Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie pod dyrekcją Mariusza Drożdżala.
  4. Trwa kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  5. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
  6. Zapraszamy dzisiaj dzieci oraz dorosłych na wspólne kolędowanie prze żłóbku o 16.30.
  7. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą w swoim domu i powierzyć jej wszystkie sprawy swojego życia. Zapisy na konkretny `dzień przyjmujemy w zakrystii.
  8. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE.
  9. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz