Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 13 IX 2020 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj kościele polskim X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Niech będzie to okazja do modlitwy za dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli oraz wszystkich wychowawców, aby potrafili młodemu pokoleniu przekazać ewangeliczne wartości.
 2. W poniedziałek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W katedrze bydgoskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia z powodu pandemii. Z tej racji biuro parafialne nie będzie czynne przed południem.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w czwartek 17 września o godz. 19.00.
 4. Przypominamy, że spotkanie uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy I i II szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się dzisiaj. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne.
 5. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Planujemy w tym roku wymianę drzwi wejściowych oraz wewnętrznych, a także dokończenie elewacji wieży. Rozpoczęliśmy renowację witraży i osadzanie ich w nowych ramach. Pragniemy również przypomnieć, że wpłata na konto parafii z dopiskiem „darowizna cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 6. Parafia  św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze zaprasza na cykl 10 katechez dla narzeczonych z nauką tańca. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 12 października. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej mkolbe.bydgoszcz.pl.
 7. Szkoła Branżowa przy ul. Kijowskiej 7, zaprasza mieszkańców Bydgoszczy na bezpłatne kursy, szkolenia, warsztaty oraz wyjazdy edukacyjne w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 8. W tym tygodniu w liturgii przypada m.in.:
 • we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej,
 • w środę – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników,
 • w piątek – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Gertruda BROSS, lat 78,
+ Leszek ZAJĄCZKOWSKI, lat 74,
+ Irena STRÓŻ, lat 83,
+ Krystyna NADOLSKA, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz