Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 V 2018 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im również, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, kończy w liturgii czas wielkanocny. Pamiętając o przykazaniu kościelnym, aby przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy wszystkich, którzy z tego daru jeszcze nie skorzystali, aby uczynili to w najbliższych dniach.
 3. Przeżywamy dzisiaj także rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców naszą życzliwością i gorącą modlitwą.
 4. Za tydzień, 20 maja, o godzinie 10.15 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 66 dzieci. Informujemy, że miejsca siedzące będzie zarezerwowana dla dzieci i ich bliskich.
 5. Próby przygotowujące do liturgii bierzmowania odbędą się w następujących terminach:
 • piątek, 18 maja, godzina 16.00,
 • poniedziałek, 4 czerwca, godzina 18.00 (po procesji),
 • wtorek, 5 czerwca, godzina 18.00 (po procesji).

Sakramentu bierzmowania ks. bp Jan Tyrawa udzieli w naszej parafii  6 czerwca o godz. 18.00.

 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza dzisiaj na nabożeństwo fatimskie o godz. 16.00.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. W poniedziałek, 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w środę, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, jednego z Patronów Polski.
 4. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na budowę wieży, te składane na tacę, indywidualnie oraz wpłacane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 5. W sobotę, 19 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się wydarzenie artystyczno-modlitewne – „Pełna łaski”, przygotowujące wiernych do peregrynacji kopii cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 w Hali Artego Arena w Bydgoszczy. Wystąpi krakowski zespół „niemaGOtu” a katechezę ze świadectwem wygłosi ks. Dominik Chmielewski SDB. Szczegóły na plakacie.
 6. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Alojzy KOWALSKI, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz