Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13 VI 2021 

 1. Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w Mszy świętej. Dotychczas z powodu epidemii koronawirusa wierni mogli uczestniczyć w Mszy świętej poprzez media. Obecnie taka forma uczestnictwa jest dopuszczalna tylko dla osób chorych. Zmiany wejdą w życie 20 czerwca br.
 2. Dzisiaj, 13 czerwca, Matki Ojcowie żywego różańca zapraszają na nabożeństwo fatimskie o godz. 16.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 3. Fundacja „Wiatrak” zainicjowała działalność Poradni Pomocy Psychologicznej. Kontakt z poradnią podany został na plakatach oraz na stronie internetowej www.wiatrak.org.pl.
 4. Wraz z parafią św. Maksymiliana Kolbego i M.B. Zwycięskiej zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach od 25 września do 02 października 2021 r. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem podróży VERVINCI TRAVEL. Zapisy do końca czerwca.
 5. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza kandydatów na Drzwi otwarte, a Katolicka Szkoła Podstawowa ogłasza dodatkowy nabór do klasy zerowej i pierwszej. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja trwa do 10 września. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 7. Czteroletnie Studium Organistowskie przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2021/2022. Egzamin 18 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie.
 8. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Branżowej Szkole I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatny wyjazd do Centrum Kulturalno-Kongresowego JORDANKI w Toruniu na spektakl komediowy „Wąsik”. Szczegóły na plakacie w gablocie!
 9. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Bożena WIŚNIEWSKA, lat 86,
+ Zdzisław KŁOS, lat 58 – Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w piątek, 18 czerwca, o godz. 12.00 a następnie pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej o 13.45.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz