Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 13 X 2019 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie! Chodźmy”. Po Mszy św. możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
 2. W ramach Dnia Papieskiego młodzież z naszej diecezji zaproszona jest na Eucharystię o godz. 13.30 do kościoła św. Józefa, a następnie do Hali Sportowej „Artego Arena” na bydgoską „Karoliadę”! Zapraszamy młodzież, dzieci oraz całe rodziny do wspólnego świętowania.
 3. W środę, 16 października, przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przypadnie w przyszłym tygodniu 22 października.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 5. Przeżywamy dziś w naszej Ojczyźnie wybory parlamentarne. Pamiętajmy, że głosowanie należy do naszych patriotycznych obowiązków i wynika z miłości do Matki-Ojczyzny.
 6. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00. Formularze wymienianek zostały wyłożone pod chórem.
 7. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka MAKULATURY na MISJE. Dziękujemy za tak wierne wspieranie tej akcji.
 8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na opłacenie wykonanych już prac budowlanych i na dalszą renowację naszej świątyni.
 9. Rodziców oraz dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 15.10 na godz. 19:00.
 10. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę na godz. 19:00.
 11. Zapraszamy wszystkich do udziału w katechezach dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o godz. 19:30. W tym tygodniu tematem katechez będzie Dobra Nowina. Chciejmy dać Bogu szansę na to, by mógł do nas dotrzeć z wielkim orędziem miłości.
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • we wtorek – św. Teresę od Jezusa, karmelitankę i Doktora Kościoła,
 • w środę – św. Jadwigę Śląską, polską księżną,
 • w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, jednego z najważniejszych Ojców Kościoła,
 • w piątek – św. Łukasza Ewangelistę,
 • w sobotę – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jadwiga KLINGER, lat 77, jej pogrzeb w sobotę 19.10 na cmentarzu na Bielawkach

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!