Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 13 XI 2022 

 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Chcemy nieść modlitewną i materialną dotkniętym dramatem wojny mieszkańcom Ukrainy. Ofiary zbieramy do puszek przy wyjściu z kościoła
 2. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III odbędzie się we wtorek, 15 listopada, o godz. 19.00.
 4. W środę, 16 listopada, przypada w naszej parafii uroczystość Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Krzysztof Zapała – misjonarz pracujący wiele lat w Rosji, na Białorusi i w Afryce. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień. Msze św. tego dnia o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00.
 5. Możemy już się cieszyć nową monstrancją. Niech modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym napełnia nas wewnętrznym pokojem i rozjaśnia trudne sprawy naszego codziennego życia. Zapraszamy na codzienną adorację od poniedziałku do piątku od godziny 17.00, w tym tygodniu z wyjątkiem środy. W czwartek 17 listopada zapraszamy na całodzienną Adorację!
 6. Zbiórka w ramach akcji „Makulatura na Misje” odbędzie się w dniach od 17 do 20 listopada.
 7. Zapraszamy na między parafialne wyjście do kina na film „Prorok” o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Seans w kinie Helios w niedzielę, 20 listopada, o godz. 19.00. Cena biletu na hasło „parafia” 15 zł.
 8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 9. Decyzją papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezji przeżywany jest w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym duchu – po raz trzeci – przeżywać będziemy Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej, które odbędzie się w dniach 18-20 listopada. Szczegóły na stronie: www.mlodziez.bydgoszcz.pl.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Krystyna NOWAKOWSKA, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz