Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą – 14 II 2021

  1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, które mają służyć naszemu nawróceniu i przygotować nas na owocne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30, 18.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na pomoc w funkcjonowaniu hospicjów diecezjalnych w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim. Niech to będzie nasza odpowiedź na wielkopostne wezwanie do jałmużny.
  3. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
  4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
  5. W dniach 21–24 lutego, czyli od przyszłej niedzieli Wielkiego Postu, przeżywać będziemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Marcin Ciechanowski – paulin pracujący od wielu lat na Jasnej Górze. W dni powszednie nauki będą w łączności z Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele szczególnie w czasie rekolekcji. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  7. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na opłacenie wykonanych już prac remontowych i na dalszą renowację naszej świątyni. Jak widać mamy już nowe drzwi wewnętrzne.
  8. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie będzie prowadzony w Parafii św. Stanisława przy ul Kaplicznej. Pierwsze spotkanie w sobotę 20 lutego po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Władysława DĄDALSKA, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz