Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14 III 2021

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, jest nazywana w tradycji Kościoła niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku oczekując zbliżających się Świąt Paschalnych.
 2. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 3. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby zatroszczyć się o swoją wiarę i dobrze wykorzystać czas Wielkiego Postu.
 4. W piątek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy szczególnie z racji trwającego Roku Św. Józefa. Tego dnia w naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Zapraszamy na Bydgoską Drogę Krzyżową w sobotę 20 marca. W naszym dekanacie rozpocznie się ona po Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Józefa, przy ul. Toruńskiej, a zakończy w bazylice Wincentego a Paulo. Szczegóły na plakacie.
 6. Zapraszamy również na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu do parafii w Opławcu. Rozpoczęcie w piątek 26 marca o godz. 21.00. Szczegóły oraz zapisy na stronie: www.edk.org.pl
 7. Bardzo prosimy, aby zgłaszać osoby chore i starsze, które chciałyby przystąpić do Sakramentów świętych w okresie wielkanocnym
 8. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę oraz wpłaty na konto. Przypominamy, że wpłata z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym.
 9. Pod chórem została wystawiona skarbona, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które pozwolą nam przygotować jednorodny artystycznie wystrój naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Adam ARNDT, lat 74,
+ Dariusz MĄCZKOWSKI, lat 52,
+ Halina KRZEMIŃSKA, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz