Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 14 V 2017

  1. Przeżywamy dzisiaj rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców naszą życzliwością i gorącą modlitwą.
  2. We wtorek, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, jednego z Patronów Polski.
  3. Za tydzień, 21 maja, o godzinie 10.15 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 42 dzieci. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.00. Informujemy, że większość miejsc siedzących będzie zarezerwowana dla dzieci i ich bliskich.
  4. Wraz z parafia MB Zwycięskiej organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich, dnia 3 czerwca. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  5. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok 2017/2018. Egzaminy wstępne odbędą się w piątek 9  czerwca 2017 r. o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele Św. Stanisława B. i M. w Bydgoszczy. Szczegółowych informacji udziela ks. Janusz Tusk (e-mail: tu@interia.pl tel. 663-776-787).
  6. Dzisiaj składka inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na planowane prace remontowo-budowlane w naszej parafii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk  STENCEL, lat 59.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz