Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą – 14 VI 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Biskupa Michała Kozala – męczennika II wojny światowej i współpatrona naszej diecezji. Chciejmy dzisiaj szczególnie modlić się za nasz lokalny Kościół bydgoski, aby był silny wiarą i wierny natchnieniom Ducha Świętego. Módlmy się o powołania i za nasze Seminarium, aby nie zabrakło kapłanów.
 2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Z racji panującej sytuacji nie będzie procesji w tym okresie. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W czwartek na zakończenie oktawy po Mszy św. wieczornej tradycyjne poświęcenie wianków i ziół.
 4. W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
 • w środę – św. brata Alberta Chmielowskiego,
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 1. Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 o ustanie pandemii na świecie. Zachęcamy do korzystania z okazji do bliskości z Chrystusem Eucharystycznym. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.
 2. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Przyjaciołom za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 3. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa podczas przebywania w kościele.
 4. W związku z pomocą ks. Bogusława w naszej parafii, jest możliwość zamówienia intencji mszalnych na czerwiec. Chętnych zapraszamy do biura parafialnego.
 5. Przy wyjściu z kościoła nowy numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 6. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej

+ Sylwia PODJARKOWSKA, lat 50

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!