Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 14 VIII 2022 

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, dlatego w godzinach popołudniowych odbędzie się XXXIII Pielgrzymka Maksymiliańska. Rozpoczęcie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, po czym wymarsz do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze. Po Mszy św. odpustowej poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów.
  2. Jutro, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyrażamy Bogu wdzięczność za wielkie dary, które stały się naszym udziałem za przyczyną Niepokalanej. Dziękujemy za tegoroczne płody ziemi, a także za dar „Cudu nad Wisłą”, który przed 102. laty uratował naszą Ojczyznę i Europę przed komunizmem. Tego dnia w naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na Mszę świętą do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary i przypomnieniem o Jego dobroci i opiece nad nami.
  4. Dzisiaj składka inwestycyjno-remontowa. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  5. Dziękujemy także za wspieranie akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”. Skarbona dla ofiar ten cel znajduje się pod chórem przy wejściu do kościoła.
  6. Jak informowaliśmy, planujemy powrócić do akcji „Makulatura na MISJE”. Najbliższą zbiórkę zorganizujemy na przełomie września i października. Dokładną datę podamy w późniejszym terminie.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz