Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 14 X 2018 

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
  2. W ramach Dnia Papieskiego młodzież z naszej diecezji zaproszona jest na Eucharystię o godz. 13.00 do kościoła św. Jadwigi Królowej, a następnie o 16.00 do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” na bydgoską „Karoliadę”! Zapraszamy młodzież, dzieci oraz całe rodziny do wspólnego świętowania.
  3. We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W czasie Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy dziękować szczególnie za dar Wielkiego Papieża. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przypadnie w przyszłym tygodniu 22 października.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  5. Jako owoc Peregrynacji Matki Boskiej trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może zaprosić do siebie na jeden dzień Matkę Bożą. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
  6. Wielkimi krokami zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00. Formularze wymienianek zostały wyłożone pod chórem.
  7. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka MAKULATURY na MISJE. Dziękujemy za tak wierne wspieranie tej akcji.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na opłacenie wykonanych już prac budowlanych i na dalszą renowację naszej świątyni.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Irena LITWIC, lat 75,
+ Elżbieta SMUŁKOWSKA, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz