Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 14 XI 2021 

  1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Chcemy nieść modlitewną i materialną pomoc dla chrześcijan w Libanie, gdzie po wybuchu w bejruckim porcie, trwa kryzys. Brak prądu, leków, żywności i bezrobocie sięgające 70% jest trudnym doświadczeniem wielu rodzin. Ofiary zbieramy do puszek przy wyjściu z kościoła
  2. W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  3. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
  4. We wtorek, 16 listopada, przypada wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Prałat Jan Andrzejczak – Kustosz Sanktuarium Marki Bożej Królowej Męczenników na bydgoskim Fordonie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień. Msze św. tego dnia o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00.
  5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III odbędzie się w środę, 17 listopada, o godz. 19.00.
  6. Jak dobrze wiemy, Papież ogłosił Synod Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który tym razem ma także etap parafialny i diecezjalny. Zapraszamy serdecznie Radę Parafialną oraz wszystkich chętnych Parafian, na spotkanie synodalne w przyszłą niedzielę, 21 listopada, o godz. 16.00, w salce parafialnej.
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej ,,Pobudka!”, które odbędzie się od 19 do 21 XI. Kulminacyjnym momentem Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym będzie Eucharystia w katedrze w niedzielę 21 listopada o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W kruchcie kościoła umieściliśmy już figury św. Józefa i św. Antoniego wyrzeźbione dla naszej parafii przez artystę z Madagaskaru.
  9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii pw. Św. Stanisława na Siernieczku w sobotę 27 listopada br. w salce katechetycznej.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz