Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 15 I 2023 

  1. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie modlitwę o jedność podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na wspólne kolędowanie przy żłobku połączone z koncertem kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, scholi oraz dzieci z „Gromadki Maryi”. Początek o godz. 16.30.
  3. Trwa kolęda. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy. Kapłan przynosi do naszego dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej.
  4. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.
  5. Zbiórka w ramach akcji „Makulatura na Misje” odbędzie się w najbliższym tygodniu od 19 do 22 stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy ponownie w tę akcję się włączają.
  6. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wiesław MICHALAK, lat 77,
+ Anatol KALAWSKI, lat 48 – pogrzeb we wtorek (17.01) na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 12.15, wcześniej o 10.30 Msza św. w naszym kościele.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz