Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 15 IV 2018 

  1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną, która we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. Pod chórem zostały wyłożone kartki z fragmentami Listu do Rzymian do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu.
  3. W poniedziałek ostatnie spotkanie z cyklu „katechezy dla każdego”, które są głoszone w naszej parafii. Spotkanie będzie miało charakter liturgii słowa. Zapraszamy na godz. 19.30.
  4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św., odbędzie we wtorek 17 kwietnia o godz. 19.00.
  5. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po Mszach świętych w biurze parafialnym.
  6. Wszyscy wiemy o dramatycznej sytuacji mieszkańców Syrii. Nasza wspólnota parafialna od 17 miesięcy wspiera jedną z Rodzin w Aleppo w ramach akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na kontynuowanie tej akcji. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Kazimierz KLEMANN, lat 79,
+ Barbara KITKOWSKA, lat 91,
+ Eufemia ZAJĄKAŁA, lat 89 –  pogrzeb na cmentarzu na Siernieczku w środę o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz