Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 15 IX 2019 

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Wszyscy tworzymy jedno”. Módlmy się o to, aby dziennikarze i wszyscy pracownicy mediów z odwagą szukali prawdy, dobra i piękna, i w ten sposób służyli człowiekowi. Dla wszystkich nas, którzy korzystamy z mass mediów, módlmy się o mądrość i roztropność oraz krytycyzm w odbiorze przekazywanych treści.
 2. Cały Kościół przeżywa także w tym tygodniu kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Módlmy się, aby wszyscy, którzy pracują nad wychowaniem młodego pokolenia byli prowadzeni przez Ducha Świętego i wprowadzali młodych w dorosłość z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Św., odbędzie się w czwartek 19 września o godz. 19.00 w kościele.
 4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się we wtorek 17 września o godz. 19.00 w kościele.
 5. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać!
 6. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę za nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24-25 października i będzie połączona z nocnym czuwaniem w kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. Zapraszamy wszystkich młodych, szczególnie po sakramencie bierzmowania, a także przygotowujących się do jego przyjęcia do udziału w spotkaniach Kręgu Biblijnego, w których będziemy odkrywać w przystępny sposób Słowo Boże, uczyć się wspólnej modlitwy i doświadczać wspólnoty. Spotkania odbywać się będą w każdy piątek o godz. 19:00 w salce, początek za tydzień – 20 września. Zapraszamy!
 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
 • w poniedziałek – św. Korneliusza i Cypriana, męczenników z III wieku,
 • w środę – św. Stanisława Kostkę – Patrona Polski i młodzieży
 • w piątek – świętych męczenników koreańskich,
 • w sobotę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę,
 1. W tym tygodniu odbędzie także kolejna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE.
 2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 3. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Kazimierz TOMASZEWSKI, lat 73.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!