Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 15 V 2022 

  1. Rozpoczął się maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godzinie 17.30.
  2. Dzieci z klas czwartych przeżywają dzisiaj rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.
  3. Za tydzień, w niedzielę 22 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 10.30. Informujemy, że miejsca siedzące będą zarezerwowane dla dzieci i ich bliskich.
  4. Sakramentu bierzmowania ks. biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli naszej młodzieży w czwartek, 26 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie kandydatów oraz ich rodziców odbędzie się dzisiaj, 15 maja, o godz. 19.00 w kościele.
  5. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Pragniemy kontynuować także wysyłanie paczek ofiarom wojny w Ukrainie. Wolontariuszy chętnych do pomocy w przygotowaniu paczek prosimy o kontakt w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. W Bydgoszczy trwa ewangelizacja na placach prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne. Kolejne spotkania odbędą się w niedziele 15 i 22 maja w amfiteatrze przy zbiegu ulic Mostowej i Grodzkiej. Początek o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jadwiga KOCHAŃSKA, lat 75,
+ Marianna BAWAJ, lat 92.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz