Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 VIII 2021

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyrażamy Bogu wdzięczność za wielkie dary, które stały się naszym udziałem za przyczyną Najświętszej Maryi Panny. Dziękujemy za tegoroczne urodzajne płody ziemi, a także za dar „Cudu nad Wisłą”, który przed ponad 100 laty uratował naszą Ojczyznę i Europę przed komunizmem.
  2. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza narzeczonych na weekendowe katechezy przedślubne 27 i 28 sierpnia w kaplicy Świętego Krzyża w Parafii Świętej Trójcy. Szczegóły oraz obowiązkowe zgłoszenia na adres e-mail: rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl lub pod numer 509 340 693. Spotkania w reżimie sanitarnym.
  3. Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity we Fordonie zaprasza do duchowego 9-cio miesięcznego przygotowania, do ogłoszenia w przyszłym roku SANKTUARIUM ŚW. RITY. Szczegółowe informacje na plakacie
  4. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. niedzielne oraz w dni powszednie. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie Zachodniej. Bóg zapłać!
  7. W dniach 28 sierpnia oraz 4 września w godzinach od 8:00 do 13:00, na targowisku na Bartodziejach przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, będzie możliwość spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego na stanowisku do samospisu lub poprzez rachmistrza spisowego. Do dyspozycji mieszkańców będą również pracownicy Gminnego Biura Spisowego.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz