Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 15 XI 2020 

  1. W związku ze stanem epidemicznym w naszej świątyni jednorazowo może przebywać na modlitwie 25 osób. Można również uczestniczyć we Mszy św. na placu przed kościołem, zachowując wszelkie obowiązujące wymogi sanitarne.
  2. W poniedziałek, 16 listopada, przypada wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej. Msze św. tego dnia o godz. 7.30, 9.00 oraz suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Marcin JERS. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ten szczególny dla nas dzień.
  3. W poniedziałek z racji odpustu biuro parafialne będzie nieczynne!
  4. Przypinamy, że papież Franciszek wydłużył czas uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad. Chciejmy z tego daru skorzystać wypraszając naszym zmarłym łaskę nieba.
  5. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za wpłaty na konto. Przypominamy, że wpłata z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Jak widać, dobiegła końca renowacja naszych witraży związana ze zmianą ich kształtu oraz osadzeniem w nowych ramach. Czekamy na nowe drzwi wejściowe do naszego kościoła oraz dokończenie prac przy elewacji dolnej części wieży.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk PIEŚLAK, lat 88 – pogrzeb we wtorek (17 XI) na cmentarzu parafii NSPJ o godz. 14.00,
+ Jadwiga BUJNICKA, lat 86  pogrzeb w środę (18 XI): Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00, a pogrzeb o godz. 10.45 na cmentarzu przy ul. Wiślanej.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz