Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 16 I 2022 

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie modlitwę o jedność podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie.
 3. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy kolędę w formie spotkań w naszym kościele. Każdego dnia będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich domów i rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji zaproszonych danego dnia Parafian. Plan spotkań kolędowych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 5. Przypominamy, że w związku z kolędą od 17 stycznia w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Msze św. są celebrowane o godz. 7.30, 15.00 oraz o godz. 18.00 – Msza św. kolędowa.
 6. O tego tygodnia rozpoczynamy w naszym kościele adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie codziennie od poniedziałku do piątku godzinę przed Mszą św. wieczorną, czyli od 17.00 do 18.00. Bardzo prosimy o adorację w ciszy!
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kolędę w swoich domach. Bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe. Jest to zawsze duże wsparcie dla opłacenia zobowiązań, jakie nasza parafia ma wobec potrzeb Kościoła diecezjalnego i powszechnego. Pod chórem została wystawiona skarbona na ten właśnie cel. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL dzisiaj zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię po Mszach świętych w biurze parafialnym.
 9. Za tydzień członkowie Zakonu św. Łazarza będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Janusz SYNOWICZ, lat 90,
+ Józef PRZEOR, lat 86 – pogrzeb w pn. (17.01) na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 13.45.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz