Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 VI 2019 

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Warto zdać sobie sprawę, że za każdym razem, gdy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. W środę rozpoczynają się wakacje. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, którzy rozpoczynają czas urlopów życzymy dobrego, owocnego wypoczynku, który niech nie tylko odnowi nasze siły fizyczne, ale także będzie wzmocnieniem dla naszego ducha.
 3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast. W naszej parafii procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30. Bezpośrednio po procesji, czyli ok. 12.30, zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w precesji i przypominamy, że tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa również we Mszy św. Prosimy również o udekorowanie okien naszych domów oraz nieparkowanie samochodów na trasie procesji.
 4. Dziewczynki, które chcą sypiać kwiaty w czasie procesji zapraszamy na próbę w środę o godz. 19.00.
 5. Próby przygotowujące do liturgii bierzmowania odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00
 6. Sakramentu bierzmowania ks. abp Jan Romeo Pawłowski z Rzymu udzieli w naszej parafii w sobotę 22 czerwca podczas Mszy św.  o godz. 18.00.
 7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  + Barbara ZNANIECKA, lat. 68 – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu na Bielawkach o godz. 13.00.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz