Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 16 X 2022 

 1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszy św. możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
 2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. We wtorki i czwartki w łączności z wcześniejszą adoracją Najświętszego Sakramentu. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież.
 4. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęło się przygotowanie młodych do bierzmowania w ramach programu Postcresima. Zainteresowani tą formacją mogą jeszcze dołączyć, a szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Postcresima. Wszystkich innych młodych przed bierzmowaniem zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III odbędzie się w środę 19 października, o godz. 19.00.
 6. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła w wymieniankach jednorazowych lub rocznych.
 7. W ostatnią niedzielę odbyło się badanie praktyk niedzielnych. Dane z naszej parafii przedstawiają się następująco: na Mszy św. było 1 101 osób w tym 698 kobiet i 403 mężczyzn. Do komunii św. przystąpiło 538 osób. W minionym roku było nas 1 121.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Odpowiadając na prośbę wielu Parafian, szczególnie młodszych, umieściliśmy pod chórem tzw. ofiaromat, który umożliwia złożenie ofiary na potrzeby kościoła za pomocą karty bankowej lub telefonu. Za tydzień niedziela misyjna i składka przeznaczona będzie na ten właśnie cel.
 9. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 10. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przypada m.in.:
 • we wtorek – święto św. Łukasza,
 • w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II.
 1. W minionym tygodniu odszedł da Pana:

+ Zbigniew WRONIAK, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz