Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 16 XII 2018

 1. Dzisiaj już III niedziela adwentu, która nosi nazwę Gaudete – Radujcie się! Zapraszamy do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 oraz we wtorki i czwartki o godz. 7.30.
 2. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie zapominajmy o tym, co najważniejsze – przygotowaniu duchowym. Spowiedź adwentowa w poszczególnych parafiach na Bartodziejach odbędzie się w dniach od 17 do 19 grudnia.
 • w poniedziałek, 17 grudnia, w parafii M.B. Częstochowskiej
  w godz. 16.00 – 18.00,
 • we wtorek, 18 grudnia, w naszej parafii
  w godz. 9.00 – 10.30, 16.00 – 18.00,
 • w środę, 19 grudnia, w parafii M.B. Zwycięskiej
  w godz. 9.00 – 10.30, 16.00 – 19.00.
 1. Jutro, w poniedziałek, z racji spowiedzi adwentowej biuro parafialne będzie czynne tylko przed południem! Za utrudnienia przepraszamy.
 2. Trwa 25. edycja Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom W zakrystii po Mszy św. można nabywać świece wigilijne oraz pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Powoli spłacamy należności za wykonane prace przy budowie wieży oraz wykonujemy prace wewnątrz wieży. W styczniu planujemy rozpocząć także prace przy ołtarzach bocznych. Jednym z elementów będzie nowe tabernakulum, które w zamyśle ma być pozłacane i posrebrzane. Dlatego też zwracamy się z prośbą o zbiórkę „złomu” srebra i złota, które moglibyśmy wykorzystać na tabernakulum.
 4. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka MAKULATURY na MISJE.
 5. W sobotę, 5 stycznia, o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „ŁUCZNICZKA” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy. Wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda i wielu innych artystów. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł. do nabycia w biurze parafialnym a szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 6. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą w swoim domu i powierzyć jej wszystkie sprawy swojego życia. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz