Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 17 I 2021 

  1. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie modlitwę o jedność podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie.
  2. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy kolędę w odmienionej formie. W tym roku pragniemy zaprosić Was, drodzy Parafianie, na spotkanie w naszym kościele. Każdego dnia będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych domów i rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji zaproszonych danego dnia Parafian. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu, zaniesiecie to błogosławieństwo do Waszych domów. Plan spotkań kolędowych znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  4. Przypominamy, że w związku z kolędą od 18 stycznia w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Msze św. są celebrowane o godz. 7.30, 15.00 oraz o godz. 18.00 – Msza św. kolędowa.
  5. W tym roku Festiwal Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” odbędzie się tym razem w formie online. Premierowa emisja programu nastąpi w niedzielę, 17 stycznia, o godz. 17.00 na kanale YouTube oraz na Facebooku Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym koncercie.
  6. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL dzisiaj zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię po Mszach świętych w biurze parafialnym.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marta ZARADZKA, lat 97,
+ Mirosława KUPLICA, lat 68,
+ Grzegorz WALCZAK, lat 64,
+ Kazimierz MAKOWSKI, lat 64 – pogrzeb w piątek (22.01) na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz