Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 17 III 2019

  1. Dzisiaj, w II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy niedzielę „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Obecnie w różnych częściach świata pracuje ponad 2 tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła misyjnego.
  2. Trwają katechezy dla każdego, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnej obecności Boga w historii swojego życia.
  3. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
  4. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii będzie trwała do 6 kwietnia, a więc pozostały ostatnie trzy tygodnie. Każda osoba, każda rodzina może zaprosić do siebie na jeden dzień Matkę Bożą. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
  5. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00.
  6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej oraz parafia św. Józefa w Bydgoszczy zapraszają na trzydniowe spotkania związane z duchowością św. Józefa. Spotkania 17-19 marca o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy.
  7. Młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Nabożeństwo Odnowienia Wiary – w środę 27 marca na godz. 19.00.
  8. Rozpoczęła się akcja Dzieło Pomocy Caritas. W zakrystii lub biurze parafialnym można zakupić – Paschaliki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Małe świece są po 5 zł, a większe po 12 zł.
  9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby remontowe naszej parafii oraz na potrzeby Kościoła powszechnego.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz