Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 17 IV 2022 

  1. Dzisiaj Kościół celebruje największą tajemnicę i fundament naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy aż do przyszłej niedzieli włącznie, czyli oktawa, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie, także na nasze bydgoskie Wyższe Seminarium Duchowne.
  3. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą przyjść do kościoła. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  4. Z racji trwającej oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania do Wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby nasze świętowanie w tych dniach miało piękną oprawę. Dziękujemy panom, którzy przygotowywali konstrukcje grobu i ciemnicy, osobom, które zadbały o czystość i wystrój naszej świątynie w tych dniach; dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiści i naszemu chórowi parafialnemu, scholi, młodzieży, oraz Wam wszystkim, Drodzy Parafianie, za udział w uroczystościach Paschalnych.
  6. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny Nowenna po Mszy wieczornej. W Oktawie zapraszamy na adorację od 17.00 do 18.00, którą zakończymy Nowenną.
  7. W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  8. Niedzielę Miłosierdzia będzie przeżywana w całej Polsce także jako Dzień Dobra. Uroczyste obchody diecezjalne rozpocznie Eucharystia o godz. 13.00 sprawowana w naszym kościele. Po Mszy św. odbędzie się festyn w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej 156, połączony z koncertem zespołów religijnych, poczęstunkiem dla uczestników, grami i zabawami dla dzieci. We wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka do puszek, a podczas festynów będzie można dokonać darowizny przy użyciu terminali płatniczych na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na wszystkie inne cele. Po świętach z zebranych ofiar przygotujemy kolejne paczki dla mieszkańców Ukrainy.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz