Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedziela zwykła – 17 X 2021 

 1. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dzieci na różańcu spotykają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy w najbliższy poniedziałek 18 października do włączenia się do ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” w intencji jedności i pokoju!
 2. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III odbędzie się w środę 20 października, o godz. 19.00.
 3. W piątek, 22 października, w uroczystość św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka i głównego patrona naszego województwa. Z tej racji nie obowiązuje post piątkowy.
 4. W najbliższy piątek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.
 5. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 9.45.
 6. Spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi” odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 i trwają ok. godziny. Chętne dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy, rodziców oczekujących w tym czasie na dzieci zapraszamy na kawę i herbatę. Za dwa tygodnie odbędzie się bal pod hasłem „Każdy może być świętym”. Szczegóły na plakacie.
 7. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnego i pełnego miłości działania Boga w historii naszego życia.
 8. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła w wymieniankach jednorazowych lub rocznych.
 9. W minioną niedzielę w zbiórce na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w ramach XXI Dnia Papieskiego, zebraliśmy 1626 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, a szczególnie za ofiary składane na potrzeby remontowe naszej parafii! Od dzisiaj możemy już cieszyć się nowymi organami, dzięki którym nasza liturgia będzie jeszcze piękniejsza. Jeszcze raz Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 10. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla 3-letniej Nelly Jaroch – naszej małej parafianki, która cierpi na chorobę genetyczna – Zespół Retta. Jest to tzw. „choroba milczących aniołów”, która dotyka przede wszystkim dziewczynki. Choroba bardzo ciężka i wymagająca nieustannej rehabilitacji. Przy wyjściu z kościoła jest również mały kiermasz na ten cel. Zbiórka na rehabilitację jest również prowadzona na portalu „SIĘ POMAGA”
 11. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz