Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 17 XI 2019  

 1. Przeżywamy dzisiaj III Światowy Dzień Ubogich, który jest darem Ojca Świętego Franciszka dla Kościoła. Pan Jezus będąc tu na ziemi i nauczając utożsamił się z ubogimi. Nie tylko się nad nimi pochylał, ale sam był człowiekiem ubogim i tym swoim ubóstwem okazywał nam ogrom dobroci, miłości i miłosierdzia swego Ojca. Jak napisał potem św. Paweł Apostoł, On nas ubóstwem swoim ubogacił. Niech ten dzień odnowi w nas troskę o wszystkich ludzi ubogich. Zachęcamy przy tej okazji do włączenia się w inicjatywę diecezjalnej Caritas – zbiórkę żywności, szczególnie z długim terminem przydatności do spożycia. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone specjalne torby, które można później oddać w biurze parafialnym.
 2. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 19.00.
 3. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie w najbliższą niedzielę 24 listopada o godz. 19.00.
 4. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po Mszach świętych w biurze parafialnym.
 5. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. Prof. Wojciecha Szukalskiego pod tytułem: „Relacyjny charakter osoby ludzkiej w nauczaniu Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada (poniedziałek) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • W poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę
  • W środę – św. Rafała Kalinowskiego, karmelitę
  • W czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  • W piątek – św. Cecylię, dziewicę, męczennicę i patronkę muzyki kościelnej
 7. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Urszula HERNET, lat 82

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.