Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę zwykłą – 18 IX 2022 

 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prasa, radio, telewizja, Internet – to wszystko stanowi codzienność współczesnego człowieka. Módlmy się o to, by dziennikarze i wszyscy pracownicy mediów zawsze szukali prawdy, dobra i piękna, i w ten sposób służyli człowiekowi. Dla wszystkich nas, którzy korzystamy z mass mediów, módlmy się o mądrość i roztropność oraz krytycyzm w odbiorze przekazywanych treści.
 2. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w kościele w środę 21 września o godz. 19.00.
 3. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II, odbędzie się w czwartek 22 września o godz. 19.00.
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc z klasy VII i VIII oraz ze szkoły średniej odbędzie się w czwartek, 6 października, o godz. 19.00. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców!
 5. Zapowiadana zbiórka w ramach akcji „Makulatura na Misje” odbędzie się w dniach 29 września – 2 października.
 6. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL będzie zbierał składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w ramach przygotowań do Jubileuszu 20 lat istnienia Diecezji. Pielgrzymka autokarowa odbędzie się w dniach 20-21 października. Szacunkowy koszt wyjazdu z noclegiem to 230 zł. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.
 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
  • w środę – św. Mateusza apostoła i ewangelistę,
  • w piątek – św. Ojca Pio.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
  † Barbara ĆWIEK, lat 90, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz