Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 18 X 2020 

 1. W związku ze stanem epidemii w naszym kraju oraz zarządzeniami władz publicznych obowiązują nowe normy ograniczające liczbę uczestników obrzędów religijnych w naszej świątyni do 50 osób. Można również uczestniczyć we Mszy św. na placu przed kościołem, zachowując wszelkie obowiązujące wymogi sanitarne. Apelujemy również o zastosowanie się do przepisu nakazującego zasłanianie ust oraz nosa także podczas uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach oraz wizyt w biurze parafialnym.
 2. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie” (Iz 6,8). Niech to będzie dla nas czas szczególnej modlitwy za tych, którzy poświęcają swoje życie służbie głoszenia Ewangelii. Także ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na wsparcie Dzieł Misyjnych na całym świecie.
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy 36. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zaplanowane spotkanie z Siostrą Krystyną Włodarską zostało odwołane.
 4. W czwartek, 22 października, w uroczystość św. Jana Pawła II, Matki i Ojcowe Żywego Różańca zapraszają na czuwanie misyjne od godz. 14.00.
 5. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, zaplanowane na czwartek, 22 października, zostaje odwołane. Rodziców dzieci klas III odsyłamy do informacji w zakładce „I Komunia Św. 2021” na naszej stronie internetowej
 6. W najbliższy piątek spotkania Kręgu Biblijnego odbędzie się on-line o godz. 19.00. Link do połączenia będzie umieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce „Bierzmowanie 2021”.
 7. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 8. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, przed Mszą św. o godz. 12.00.
 9. W minioną niedzielę w zbiórce na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w ramach XX Dnia Papieskiego, zebraliśmy 1469 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, a szczególnie za ofiary składane na cele remontowe naszej parafii!
 10. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz