Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 18 XI 2018 

 1. Przeżywamy dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich, który jest darem Ojca Świętego Franciszka dla Kościoła. Pan Jezus będąc tu na ziemi i nauczając utożsamił się z ubogimi. Nie tylko się nad nimi pochylał, ale sam był człowiekiem ubogim i tym swoim ubóstwem okazywał nam ogrom dobroci, miłości i miłosierdzia swego Ojca. Jak napisał potem św. Paweł Apostoł, On nas ubóstwem swoim ubogacił. Niech ten dzień odnowi w nas troskę o wszystkich ludzi ubogich.
 2. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w środę 21 listopada o godz. 19.00.
 3. Młodzież z III gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie w piątek 23 listopada o godz. 19.00.
 4. Młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprasza w poniedziałek, 19 listopada, na Dzień Seniora do budynku szkoły przy ul. Kijowskiej 7, w godzinach od 10.00 do 15.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii, m.in. do Lourdes i La Salette w dniach 16-23 września 2019 r. Szczegółowy plan pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie.
 6. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka MAKULATURY na MISJE. Jednocześnie informujemy, że grudniowa zbiórka makulatury odbędzie się tydzień wcześniej, niż planowaliśmy, czyli w dniach 15-16 grudnia.
 7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po Mszach świętych w biurze parafialnym.
 8. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr Mileny Kindziuk pod tytułem: „Ostatnie godziny ks. Jerzego Popiełuszki”. Spotkanie odbędzie się 23 listopada (piątek) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).
 9. W przychodni BART–MED prze ul. Kijowskiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w piątek 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 10. W poniedziałek biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.00. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz